Implantoloogia

Väga paljudel meist tuleb elus ette olukordi,kus kaotame hamba.

Selles peatükis tahaksime põgusalt tutvustada ühte paljudest meetoditest, mille abil saab taastada kaotatud hammast või hambaid.

Hammaste asendamine implantaatidega on suhteliselt uus ja tempokalt arenev meetod stomatoloogias.On lausa välja kujunenud eraldi eriala ja teadusharu-implantoloogia.Lühidalt ja kokkuvõtlikult on implantaat titaanist kruvi, mis on välja töötatud ja töödeldud asendamaks kaotatud hammast või hambaid meie lõualuudes.Ta on tehisjuur, mis peale paigaldamist hakkab enda peal hoidma uut hambakrooni, sildproteesi või muid konstruktsioone,mille abil taastatakse mälumisfunktsioon ja esteetika.

Implantaate on väga erinevaid ja nende tootjaid on ka üle maailma väga palju.Milline siis nendest oleks parim? Parim on loomulikult see, mis annab soovitud tulemuse! Ehk siis taastatud hammaskond pikaks ajaks.Siit tekkis kohe järgmine huvitav küsimus- kui pikk on implantaadi "eluiga"? Vastus võiks ju olla, et eluaegne. Nii ta ka teoreetiliselt on, kuid selleks peab olema täidetud ridamisi eeltingimusi( laitmatu suuhügieen, regulaarsed kontrollvisiidid , naaberhammaste korrashoid jne...),mida täita üldkokkuvõttes polegi ju nii raske! Naljaga pooleks võib siiski ütelda, et kaaries seda hammast küll ei taha ja teda ei pea tulevikus "puurima".Implantaat vajab sarnast hooldust nagu tavaline hammas-siis ei juhtu temaga midagi.Küll pole me keegi ju kaitstud organismi muude haiguste eest, mille avaldumisvormid võivad esineda aastate mõõdudes just suuõõnes.Sellistel puhkudel võivad olla ettearvamatud tulemused nii tervete hammaste, kui ka implantaatide osas. Seda juhtub tänapäeval õnneks harva.


Kuidas implantaate pannakse lõualuusse? Kas see on valus?

Implantaate pannakse kohaliku tuimastuse foonil ja praktiliselt valutult.Jällegi peab ütlema, et igal süsteemil on oma viis ja omad "nipid".Iga arst saab eraldi koolituse vastavalt valitud süsteemile.Kuna tegemist on operatsiooniga, siis toimub see rangete antiseptiliste ja aseptiliste reeglite täitmise tingimustes.

Meie kasutame Ankylos (Saksamaa) implantaate ja eemaldatavate proteeside paremaks fikseerimiseks 3M-i MDI miniimplantaate.

Põgus ülevaade olemas! Kui on rohkem küsimusi, siis meeleldi jagame enda teadmisi ja kogemusi.